5/11/11

ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 3-9. Και τώρα 4 ματς φωτιά!

Ο Παναθηναϊκός πέρασε σα σίφουνας από την Πτολεμαΐδα επικρατώντας 9-3 του ΠΑΟΚ και πέρασε στην κορυφή της βαθμολογίας, περιμένοντας βέβαια τα ματς της Βουλιαγμένης και του Ολυμπιακού.

Το 2-3 του ημιχρόνου αποτύπωνε την εικόνα ενός ντέρμπι, όμως στο β' ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι με εκπληκτική απόδοση έφτασαν στο τελικό 9-3 και το μεγάλο διπλό.
 Με τη νίκη αυτή το Τριφύλλι αφενός συνέχισε το σερί του στην Α1, αφετέρου ξεκίνησε ιδανικά τις υποχρεώσεις του στο μήνα - φωτιά που τρέχει.

Την Τετάρτη μάλιστα, ακολουθεί η μεγάλη ρεβάνς με τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη, για τους «16» του Eurocup, μετά την ήττα στο ΟΑΚΑ με 2 γκολ διαφορά.

Στη συνέχεια οι πολίστες του Φάνη Κουντουδιού θα αντιμετωπίσουν Βουλιαγμένη, Ολυμπιακό αλλά και Πανιώνιο για το πρωτάθλημα σε τρία απανωτά ντέρμπι, που αν και νωρίς αναμένεται να κρίνουν πολλά.

Τα οκτάλεπτα: 1-2, 1-1, 1-3, 0-3.